Gmina Święciechowa
ANKIETA
Ocena zadowolenia Klienta z usług Urzędu Gminy w Święciechowie


AKTUALNOŚCI
NASZA GMINA
WŁADZE GMINY
GALERIA

KULTURA
OŚWIATA
SPORT
GOSPODARKA
TURYSTYKA
OCHRONA ŚRODOWISKA
WSPÓŁPRACA
PROFILAKTYKA

DLA INWESTORÓW

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘGAZETA KURIER
E-FORMULARZE
PROMOCJA


GOPS Święciechowa

Oddział ZG Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Święciechowie

Język migowy
w Urzędzie Gminy


Gmina Święciechowa
ul. Ułańska 4
64-115 Święciechowa
tel. (0-65) 533 35 10
fax (0-65) 529 95 48
NIP: 697-22-35-722
REGON: 411050712
e-mail - kliknij

Godziny urzędowania:
poniedziałek 8-16
wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku:
PBS Filia
w Święciechowie
58 9043 1083 2834
0036 9875 0007Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.

Pogoń za zającem!
Oczywisty jest fakt, że bez zająca wielkanocnego nie byłoby świąt i prezentów... mieliśmy przecieki, że w tym roku ktoś zamierzał nam zająca porwać! Czyżby nie było świąt i prezentów? Nie - to nie możliwe... Dzieci z gminy Święciechowa nie pozwoliły mu zniknąć!:)

Widoczny postęp prac na ścieżce rowerowej.
Trwa kolejny etap prac przy budowie ciągu rowerowo – pieszego na odcinku Gołanice – Święciechowa.

Bieg Transplantacja to życie!
Termin: 27 kwietnia 2014 r. godz. 11.00 Miejsce: Karczma Borowa - Polana Trzech Dębów

WIEWIÓRKI NA OLIMPIADZIE
Sport to zdrowie, każdy to powie.... dlatego po raz kolejny Przedszkole Samorządowe w Święciechowie zorganizowało OLIMPIADĘ PRZEDSZKOLAKA.

Konkurs z języka angielskiego
Dnia 8 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Długiem Starem odbyło się wręczenie nagród za konkurs z języka angielskiego "Mój ulubiony bohater bajkowy lub filmowy".

II edycja turnieju piłkarskiego „Ojcowie i Synowie” zakończona.
W tym roku zawodnicy rywalizowali w niedzielne popołudnie 6.06.2014 r. podczas Międzynarodowego Dnia Aktywności Fizycznej.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Krzycku Małym i Gołanicach
W dniu 31.03.2014 r. została podpisana umowa z firmą „Instal” Głogów Sp. z o. o. na budowę kolejnych etapów sieci kanalizacji sanitarnej na zadaniu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Krzycku Małym i Gołanicach.

Przetarg na Budowę drogi ul. Rolnej w miejscowości Długie Stare wraz z odwodnieniem – ogłoszony !
Dnia 28 marca 2014 r. ogłoszono przetarg na pierwszy etap budowy drogi ul. Rolnej wraz z odwodnieniem w miejscowości Długie Stare. Budowa polegać będzie na wykonaniu nowej nawierzchni z kostki betonowej wraz z wykonaniem chodników z kostki betonowej i zjazdów do posesji oraz wykonaniu odwodnienia.

Gmina Święciechowa w Projekcie partnerskim Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Leszczyńskiej
Miasto Leszno w partnerstwie z gminami: Święciechowa, Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Wijewo, Włoszakowice, powiatem leszczyńskim oraz gminą Przemęt z powiatu wolsztyńskiego, a także partnerami gospodarczo-społecznymi, tj.: Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Lesznie, Leszczyńskim Centrum Biznesu Sp. z o.o., Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową i Organizacją Turystyczną Leszno-Region z dniem 1 lutego 2014 roku rozpoczęło realizację projektu „Partnerstwo Obszaru Funkcjonalnego dla wzmocnienia rozwoju i spójności społeczno - gospodarczej Aglomeracji Leszczyńskiej” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i/lub Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

I N F OR M A C J A
Wójt Gminy Święciechowa informuje, że w dniu 3 kwietnia 2014r. na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Święciechowa zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2010r. Nr 102, poz. 651 ze zmianami) został wywieszony na okres 21 dni wykaz:

Dnia 2.04.14 na Orliku w Lasocicach odbył się turniej Orlik Cup.
Do rywalizacji zgłosiło się sześc drużyn, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały drużyny z Górki Duchownej, Goniębic, Święciechowy, w grupie B z Wijewa, Długiem Starem, Lasocic.

Pogoń za zającem!
Zespół Szkół w Lasocicach oraz Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 10 lat na „Pogoń za zającem”. Wspólne podchody, zabawy, konkurencje po to by znaleźć zajączka wielkanocnego a z nim prezenty dla każdego uczestnika!

TARGI PRACY DLA LESZNA I OKOLIC - PO RAZ TRZECI
Możliwość bezpośredniego kontaktu poszukującym pracy z pracodawcami stwarza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie na TARGACH PRACY DLA LESZNA I OKOLIC.

Turniej piłki nożnej "Ojcowie i Synowie"
W dniu 6 kwietnia br. na obiekcie ORLIKA w Święciechowie odbędzie się turniej piłki nożnej „ Ojcowie i Synowie” organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju.

Znajdź idealnego pracownika!
W opracowanym przez specjalistów Politechniki Poznańskiej serwisie www.zawodowcy.org błyskawicznie i całkowicie za darmo można znaleźć praktykanta, stażystę lub pracownika. Do dyspozycji pracodawców jest ponad 10 tyś. uczniów wielkopolskich szkół.

XV WIELKANOCNY KONKURS PISANKOWY
Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie ogłasza XV WIELKANOCNY KONKURS PISANKOWY.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI 2014r.
20 III 2014r. w Sali Wiejskiej w Długiem Starem odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Jurorami konkursu byli: pan Tomasz Kopydłowski (przewodniczący), pani Aleksandra Jackowska - Pietrucha i pan Piotr Kalitka. Komisja nie miała łatwego zadania. Podkreślała wyrównany, wysoki poziom zwłaszcza najmłodszych uczestników rywalizacji. Uczennice naszej szkoły wywalczyły następujące miejsca:

Palenie Marzanny w Trzebinach
21 marca 2014roku, przy pięknej wiosennej pogodzie powstawała ogromna, prawie 4 metrowa Marzanna.

 Poprzednie >> 


NEWSLETTER swieciechowa.pl
Linia MZK 11
Rozkład PKS-Milla

Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Deutsch (wiki)
Deutsch (auto)
English (text)
English (auto)
Hrvatski (auto)
Français (auto)
Russian (auto)